В Києві затримали посадовця Держрезерву. Фото

31 січня 2020 року детективи Національного бюро спільно з Головним Управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ за процесуального керівництва САП викрили начальника управління Державного агентства резерву України (далі – Держрезерв) під час надання 40 тис. дол. США неправомірної вигоди голові цього держоргану. Особу затримали і наступного дня, 1 лютого, їй повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368, ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України.

2 лютого ВАКС обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 2,102 млн грн.

Слідство встановило, що начальник управління Держрезерву упродовж листопада 2019 – січня 2020 року підбурював керівників підприємств, які входять до сфери управління Держрезерву, до надання неправомірної вигоди. Натомість посадовець обіцяв їм збереження посад та сприяння з боку керівництва Держрезерву у їх подальшій діяльності.  Усвідомлюючи, що реалізувати цей задум можливо було лише за участі голови Держрезерву, підозрюваний спробував схилити його до одержання неправомірної вигоди від керівників згаданих підприємств.

Отримавши таку «пропозицію», голова Держрезерву повідомив про це правоохоронні органи, які за його заявою розпочали розслідування.

Правоохоронці зафіксували кілька випадків одержання підозрюваним неправомірної вигоди від керівників підприємств нібито для подальшої передачі голові Держрезерву. При чому, 20% від цієї суми начальник управління залишав собі, як плату за «послугу».

Під час передачі одного з таких траншів начальника управління викрили «на гарячому».

Розслідування наведених фактів НАБУ, ГУБКОЗ СБУ та САП здійснюють із грудня 2019 року.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення інших випадків протиправної діяльності начальника управління Держрезерву та керівників підприємств, що входять до сфери управління органу.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *