Названі переможці 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю

В Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулась урочиста церемонія закриття 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю, під час якого було оголошено переможців. Ґран-прі фестивалю, за результатами голосування глядачів, отримав фільм «Кришталь»  білоруського режисера Дар’ї Жук.

Ведучими урочистої церемонії закриття стали Яніна Соколова та Олег Панюта. Сам захід розпочався виступом балету Apache Crew, після чого до присутніх звернувся  Міністр культури України Євген Нищук. Він відзначив високий рівень проведення кінофестивалю,  який став значною культурною кіноподією і є майданчиком для підтримки та розвитку українського кінематографа, що демонструє високу якісну динаміку розвитку.

 

 

Міністр культури також подякував організаторам та учасникам фестивалю за підтримку українського режисера, політв’язня  Кремля Олега Сенцова.

«Його незламний дух, сила та непохитність поглядів об’єднали всю світову кіно спільноту», – зазначив Євген Нищук.

Цьогоріч на всіх локаціях фестивалю перед кінопоказом на екрані транслювали інформацію про кількість днів, протягом яких голодує Олег Сенцов. У залі опери, так само, як і на церемонії відкриття ОМКФ, було зарезервовано місце для українського режисера-політв’язня, а на закритті фестивалю наголосили, що Олега сподіваються побачити на заході наступного року.

 

 

Першим оголосили переможця Конкурсу європейських документальних фільмів. Ним став фільм “Домашні ігри” Аліси Коваленко (Україна, Франція, Польща),  спеціальне згадування отримала стрічка “69 хвилин з 86 днів”, реж. Еґіль Гойсколд Ларсен(Норвегія). Нагороду вручали члени журі Галіа Бадор, Остап Костюк та Дорота Лех.

У міжнародній конкурсній програмі фестивалю, яку оцінювали журі:  Ева Пущиньська,Рітеш Батра, Ігор Мінаєв, Ія Шугліашвілі, Арно де Пальєр, були відзначені.

«Найкращий фільм»: «Жаль», режисер Бабіс Макрідіс, Греція, Польща

«Найкраща режисура»: Бабіс Макрідіс, «Жаль», Греція, Польща

 «Найкраща акторська робота»: Віктор Полстер, «Дівчина», Бельгія

Спеціальне згадування: «Поророка», режисер Константін Попеску, Румунія, Франція

 

 

Переможцями національної конкурсної програми стали:

«Найкращий український повнометражний фільм»: «Дельта», режисер ОлександрТечинський, Україна, Німеччина

«Найкраща режисерська робота» (у категорії «Український повнометражний фільм»): Тоня Ноябрьова, «Герой мого часу», Україна

«Найкраща акторська робота»: Анастасія Пустовіт, «Коли падають дерева», режисер Марися Нікітюк, Україна, Польща, Македонія

«Найкращий український короткометражний фільм»: «В радості, і тільки в радості», режисер Марина Рощина, Україна






Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *