На Міжгірщині відгуляв один із найстаріших фестивалів області
Численні штормові попередження синоптиків, які прогнозували на Закарпатті зливи з градом, селі, зсуви і різкі підйоми води, не зіпсували знаменитий фестиваль «Проводи отар на полонину», що відгуляв у неділю на Міжгірщині. До районного центру, де по обіді стартувала святкова колона, з’їхалася величезна кількість людей, а на Синевирському перевалі, де відбувалася основна частина свята, туристів із різних куточків України й навіть закордону було ще більше. І невеличкий півгодинний дощик, який пройшов одразу після урочистого відкриття, тільки освіжив чисте гірське повітря. Один із найстаріших фестивалів Закарпаття (вперше «Проводи отар» святкували на Синевирському перевалі ще в 1976 році) вкотре довів, що наша область перебуває в авангарді українського туризму. А сприяє цьому не тільки чудова природа і гостинні люди, але й відновлена інфраструктура. Минулого року потужна дорожня компанія з Туреччини почала ремонт траси від Волівця, а зараз значна частина дороги від Нижніх Воріт до Міжгір’я вкрита суцільним асфальтом, їхати по якому набагато комфортніше, ніж по трасі «Київ – Чоп»…
Численні туристи, що відвідали «Проводи отар», отримали чудову нагоду оцінити верховинську кухню, взяти участь у запаленні ватри, подивитися концерт чи придбати сувеніри. Однією з особливостей фестивалю, яка вже перетворюється на традицію, став майстер-клас приготування сиру з овечого молока у виконанні керівників Міжгірщини та Закарпаття. Минулого року переможцем конкурсу був голова райради Василь Щур, а зараз найбільша й найтвердіша грудка сиру вийшла в Геннадія Москаля. Одразу після приготування голова ОДА пригостив «іменним» сиром гостей фестивалю.
– Закарпаття саме по собі чудовий край, а Міжгірщина – одна з найкращих його перлин, – наголосив голова ОДА. – І це має побачили якомога більше людей з усієї України. В минулі роки ми відремонтували дорогу до Синевирського озера, і потік туристів збільшився в сім разів. Зараз ремонтуємо трасу від Нижніх Воріт до Міжгір’я. А ще засновуємо нові фестивалі, такі як «Закарпатська свальба», відновлюємо єдиний у Європі «Музей лісу і сплаву». Робимо так, щоб і місцеві мешканці мали прибуток від туризму, і приїжджі захотіли побувати тут ще і ще…