За останній тиждень діти менше хворіли на грип та ГРВІ

Темп приросту захворювань на грип і ГРВІ знизився в областях, що першими вступили в епідемічний процес, але в цілому по Україні збереглася тенденція до зростання захворюваності серед дорослих. За останній тиждень зафіксовано, що менше хворіють діти. За результатами аналізу даних про захворюваність на грип та ГРВІ минулого тижня епідемічні пороги більше ніж на 50 % перевищено у 11 регіонах. В Україні триває епідемія грипу. Ситуація із захворюваністю відрізняється у залежності від регіону.
Про це сьогодні повідомили учасники брифінгу «Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ: оперативна інформація», який відбувся в Будинку Уряду.
За щоденною оперативною інформацією, станом на минулу добу в окремих регіонах введено обмежувальні протиепідемічні заходи або припинено навчання у більш ніж 9,5 тисячі дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладах. На територіях, де захворюваність знижується, у більш ніж 4 тисячах закладів навчання поновлено.

«Хочемо просити адміністрації, батьків, вчителів, вихователів, медичний персонал навчальних закладів звертати увагу на стан здоров’я дітей, які починають відвідувати організовані колективи. Навіть за незначного нездужання не пускати дітей до школи, – зазначає Святослав Протас, т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України. – Ми повинні максимально унеможливити поширення інфекції у дитячих колективах».

Хвора людина – джерело інфекції для оточуючих. Крім того, перебуваючи на навчанні або роботі хворий завдає шкоди собі – хвороба протікатиме важче і ризик виникнення ускладнень більший.

«Вакцинопрофілактика залишається єдиним надійним захистом від хвороби, – зазначила Ірина Колеснікова, завідувач кафедри епідеміології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України. – На жаль, рівень вакцинації в Україні залишається низьким».

Кожен епідемічний сезон на грип та ГРВІ існує можливість виникнення другої хвилі підвищення захворюваності, тому варто бути обережними. Загальна кількість вакцинованих недостатня, щоб забезпечити популяційний імунітет, через що багато людей хворіють.

«На жаль, специфічна профілактика напередодні сезону була доволі стримана. Грип може дуже стрімко розвиватися, – нагадала Ольга Голубовська, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України. – Тому задуматись про проведення вакцинації мають у першу чергу представники груп ризику».

Це стосується не лише нинішнього сезону, варто взяти таку практику за правило на кожен сезон.

За оперативними даними, з початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 02.02.2016 року) в Україні зареєстровано більше 3,2 млн. хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 8,3 % населення.

Усього по Україні з початку епідемічного сезону по Україні госпіталізовано з попередніми діагнозами «грип» та «гостра респіраторна вірусна інфекція» майже 132 тисячі осіб (3,9 % від тих, хто захворів), з них до 67,7 % становлять діти віком до 17 років. За останню добу госпіталізовано майже 3 тисячі осіб, з них 1,5 тисячі – діти до 17 років.






Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *