Протягом року навчальний заклад виплатив “уявним” студентам понад півмільйона гривень стипендії

На Дніпропетровщині керівництво установи зарахувало 80 “студентів”. Кожного місяця неіснуючі абітурієнти отримували державну грошову допомогу на свої банківські рахунки. Орієнтовна суму збитків складає понад півмільйона гривень.

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції України в Дніпропетровській області викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів керівництвом Державного навчального закладу.

Протягом 2014-2015 років, використовуючи ксерокопії документів знайомих та рідних, фіктивно зарахували до навчального закладу 80 осіб. На кожного абітурієнта отримували грошові кошти для виплати стипендій та матеріальної допомоги. Щомісяця на банківській рахунок кожного “уявного” студента нараховувались реальні гроші.

Встановлено, що керівництво установи наказало викладацькому складу відмічати “абітурієнтів” у журналах відвідування та навчання, а також виставляти їм оцінки успішності. Окрім отримання замість “студентів” грошей, керівництво отримувало і продукти харчування.

В рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, проведено санкціоновані обшуки в службових кабінетах та житлових приміщеннях фігурантів справи.

В ході обшуків працівники УЗЕ вилучили десятки банківських карток неіснуючих студентів 2015 року, 20 дипломів, оформлених на неіснуючих абітурієнтів, які нібито навчались у навчальному закладі в 2014 році. Також отримані матеріали, які підтверджують факт зняття співробітниками закладу грошових коштів “студентів”.

Окрім цього, вилучені їх особові справи та допитані особи, на яких вони оформлені. Ці громадяни ніколи не навчались у вищезазначеному навчальному закладі, а звісно ж і не отримували ніяких грошових коштів в якості студентів.

 

Орієнтовна сума завданих державі збитків становить понад півмільйона гривень, які було привласнено у якості зайвих перерахувань на заробітну платню, премії, доплати та продукти харчування.

На даний час проводяться слідчо-оперативні заходи по встановленню додаткових фактів злочинної діяльності керівництвом навчального закладу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3-х до 5-и років або позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.






Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *