На Сумщині шахраї зірвали джек-пот

68 000 гривен віддала за «відкуп» свого сина від кримінальної відповідальності ошукана шахраями 73-річна жителька обласного центру.

Близько другої години ночі в квартирі 73-річної сумчанки задзвонив домашній телефон. Коли жінка підняла слухавку, почула голос рідного сина. Принаймні, – їй так здалося. Чоловік навіть назвав ім’я справжнього сина, і, схлипуючи, розповів, що збив на автомобілі якогось юнака. Той тепер знаходиться в реанімації, в тяжкому стані, і на його термінову операцію та подальшу реабілітацію потрібні чималі гроші. «Син» попросив «матір» зібрати всі наявні в квартирі гроші та передати особисто в руки брату потерпілого, який з хвилини на хвилину повинен під’їхати прямо до під’їзду будинку, де проживає жінка. «Гроші треба знайти швидко, бо якщо людина не виживе, мені точно «світить» в’язниця», – підбив підсумок «син». Налякана жінка відразу взяла зі схованки 15 000 гривень, і спустилася до під’їзду. Тут її вже чекав худорлявий чоловік років 35-ти, який взявши гроші і сказав, що цього буде мало, і порадив приготувати долари. Пенсіонерка відповіла незнайомцю, що доларів у неї немає, та, повернувшись, пішла додому. Проте за двадцять хвилин їй знову подзвонив «син», і сказав, щоб жінка віддала тій же людині всі свої заощадження. Бажаючи врятувати рідну людину від неприємностей та в’язниці, схвильована пенсіонерка дістала решту своїх заощаджень – 53 000 гривень, і знову винесла до під’їзду та віддала шахраєві. Трохи оговтавшись, десь через годину, жінка зателефонувала синові додому, і тільки тоді зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

У розмові з поліцією одурена злочинцями пенсіонерка повідомила, що раніше вже чула та читала саме про такі способи шахрайств, але навіть не думала, що з нею може статись щось подібне. «Зі мною наче затьмарення якесь сталося, – говорить потерпіла, – все, що було вдома, віддала невідомо кому, залишилося хіба що на хліб».

«Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, – коментує начальник Сумського відділу поліції Павло Карабута. – В свою чергу хочу вже, мабуть, в сотий раз застерегти громадян, щоб добре подумали, перш ніж віддавати свої заощадження невідомим особам. Особливо тоді, коли незнайомі люди, називаючись по телефону вашими родичами або представниками правоохоронних органів, настійливо прохають у вас гроші, як у цьому випадку нібито на лікування потерпілого в аварії, або щоб «відкупитися» від в’язниці. Коли до вас надходять такі чи подібні пропозиції, негайно кладіть трубку. Так діють шахраї».






Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *