Провінція не привід для бідності. Рейтинг доходів деяких українських мерів

У квітні-травні були опубліковані всі декларації українських чиновників. Інформацію про свої доходи, витрати і майно в 2014 року в тому числі подали і градоначальники. CitySites проаналізував фінансовий стан деяких градоначальників і склав невеликий рейтинг їхнього добробуту.


Як виявилося, те, що людина керує невеликим провінційним містом, навіть не обласним центром – ще не підстава для того, щоб жити скромно, небагато. У нашому міні-рейтингу саме мери невеликих міст показали дуже великі доходи.


Тим не менш, ні провінціали, ні київський градоначальник і поруч не стояли з одіозним, “різновекторним” і здатним  швидко пристосовуватися до ситуації мером Харкова Геннадієм Кернесом.


Згідно з оприлюдненою декларацією про доходи Харківського міського голови Геннадія Кернеса, він заробив торік майже на 5 мільйонів менше, ніж у 2013-му, бідолаха. На кінець 2014 року його дохід склав близько 13 млн грн. З них 12,5 млн принесли відсотки і дивіденди. На продажу різного майна він отримав 400 тис. Третій пункт прибутку – зарплата в розмірі 106,5 тис. Мер також вписав у декларацію автомобіль Porsche 911 Carrera 2003 рік, хоча в 2013 році їздив на Mercedes-Benz S 550 2009 року.


Якщо звернути увагу на банківський рахунок Геннадія Кернеса, то там побачимо суму  трохи більше 10 млн грн. У декларації мер вказав, що є акціонером “Харківобленерго”, “Реал-банку”, фінансово-промислової групи “НПК – Холдінг” та телекомпанії “Тоніс-центр”.


У Кривому Розі мер Юрій Вілкул задекларував 2 млн.160 тис. грн. в 2014 році. З усієї суми заробітна плата становить 268, 5 тис. грн, дивіденди і відсотки – 427 тис. 352 грн., але ключовий заробіток мера – це продаж цінних паперів – 1 млн. 340 тис. грн.


Що стосується нерухомості, то міський голова вказав житловий будинок загальною площею 123,1 кв.м, квартиру 74,5 кв.м, дачний будинок площею 15,6 кв.м. Дружина Юрія Вілкула володіє земельною ділянкою 800 кв.м і житловим будинком 255,4 кв.м. У родині місцевого градоначальника автотранспорт знаходиться у власності дружини: Toyota Land Cruiser Prado 2006 і Mitsubishi Outlander 2003
У банку у Вілкула знаходиться декілька внесків на 3 млн. Гривень: у Приватбанку 2,891 тис., в ПУМБі 210 тис., в Укрсиббанку 200 тис, в “Банку Форум” 243 тис. грн.


Глава КМДА та мер Києва Віталій Кличко, незважаючи на значні капітали, задекларував вельми скромні доходи, отримані в Україні. Так, у 2014 році градоначальник заробив близько 108 тис. грн. Крім цього, Кличко отримав 55 тис. євро з Німеччини. У мера столиці є квартира в Києві 225 кв.м, а транспорту немає. Він їздить, мабуть, на машині дружини. У власності дружини Кличко знаходиться Land Rover Discovery 2013 і Toyota Sequoia 2014. Окрім іншого, Віталій Кличко задекларував рахунки на 261 млн. грн. за кордоном.


У 2014 році сукупний дохід мера Маріуполя Юрія Хотлубея склав майже 633 тис. грн. З цієї суми зарплата лише 139 тис. грн. Ключовим джерелом заробітку стали дивіденди – 302 тис. грн. Ще 192 тис. грн. склала пенсія місцевого градоначальника. Але мер поскаржився, що в нинішньому році пенсію йому урізали, а тому він став набагато біднішими.


На праві користування Юрій Хотлубей має квартиру площею 84 кв.м, а також два гаражі площею 28 кв. м кожен. Членам сім’ї належать земельна ділянка 600 кв.м., квартири площею 246 кв.м і 72 кв.м.
Сума коштів на рахунках у банку у місцевого мера 3 млн. 29 тис. грн., у тому числі вкладені у звітному періоді – 1, 72 млн. грн. Війна і зростання цін і тарифів не завадила зробити йому настільки істотні накопичення.


В.о. міського голови Дніпропетровська Галина Булавка заробила в 2014 році 147, тис. грн. Що стосується нерухомості, то мером Дніпропетровська був вказаний земельну ділянку 600 м?, дачний будиночок 36 м? та гараж 20 м?. Автомобілів в декларації чиновниці немає. Варто відзначити, що в дніпропетровському політикумі Галина Булавка вважається аффинированного з групою “Приват”.


Згідно з декларацією, сума доходу миколаївського міського голови Юрія Гранатурова склала майже 140 тис. грн. Ключова складова суми – зарплата. У градоначальника є дві квартири: 50,2 і 160,9 кв. м. Нетипово для декларацій чиновників: дохід членів сім’ї Гранатурова склав всього 11 тис. за рік. Як правило, в таких сім’ях найбагатші – дружини. Ще один цікавий факт: виходячи з декларації, мер Миколаєва заробив значно менше своїх заступників.


У Запоріжжі мер міста Олександр Сін в 2014 році задекларував 139 тис. грн. Чиновник володіє автомобілем Mitsubishi Galant 2009. Сін задекларував квартиру 60,9 кв. метрів, житловий будинок 225 кв. м., а також земельну ділянку 1,5 тис. кв. м.


У 2014 році мер Львова Андрій Садовий заробив 126,6 тис. грн. Згідно з декларацією, зараз у власності градоначальника і його сім’ї є будинок площею 660,4 кв. м., земельна ділянка площею 702 кв. м. Також у родичів мера є “Mersedess-Benz Viano SDI 2012 випуску.


Мер Одеси Геннадій Труханов працює на посаді близько року. У 2014 він заробив майже 100 тис. грн, з них 86 тисяч склала зарплата. При цьому, члени його сім’ї можуть похвалитися річним доходом в третину мільйона гривень (основна сума припадає на прибуток від бізнесу).


Мер Одеси володіє будинком площею 73,4 кв. м. і квартирою 131,8 кв. м. Нерухомість сім’ї – це два будинки на 179 кв. м. і 45,7 кв. м. Труханов також задекларував позашляховик Ауді Q7 2007 року. У родини 1,6 мільйона міститься в цінних паперах.


У Донецьку декларувати свої доходи не прийнято. “Головою” окупаційної адміністрації тут призначений Ігор Мартинов. До російського вторгнення чиновник працював директором парку імені Щербакова і володів різним бізнесом, пов’язаним з громадським харчуванням і кондитерським виробництвом. Чи пов’язаний «зліт кар’єри» зі зростанням доходів – невідомо.


Хто сьогодні керує окупованим Луганськом, розібратися складно. Офіційно обраний мер Луганська Сергій Кравченко недавно був помічений в Києві, де жив разом з дочкою (до цього від нього довго не було звісток). Але даних про його доходи немає. Втім, Геннадій Москаль, нинішній губернатор Луганщини, заявляє, що у Кравченка є у власності 4 квартири в Києві і одна в Ніцці. При цьому офіційно ні бізнесу, ні акцій не має.
Звідки гроші, панове? Так і хочеться поцікавитися. І питання відноситься не тільки до мера Луганська.


Uklon_Copy_3
На сьогоднішній день немає механізму перевірки достовірності даних, які чиновники вносять у свої декларації. Але загальні тенденції (свої капітали вони заробили як би до призначення на пост градоначальника, а після призначення весь добробут в будинок привносять, як правило, виключно дружини), дозволяють зробити певні висновки навіть необізнаному читачеві.

Михайло Криволапов

“032.ua”






Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *