В минулому році багато новин стосувалось нової галузі – 3D-друку. Ця технологія використовує для об’ємного друку в’язкий пластик замість чорнила. Отримуючи дані від цифрового файлу, 3D-принтер будує трьохвимірний об’єкт, роздруковуючи його пошарово. Після того як висохне «чорнило», об’єкт стає твердим, розповідає nayka.info.
Технологія придатна для багатьох напрямків: вітрогенератори, крісла, одяг, безпілотні апарати, автомобілі, будинки, електроніка, біологічні частини протезів і навіть їжа. Трьохвимірний друк побував і в космосі для випробовування роботи в умовах мікрогравітації.
За допомогою іншої технології Google Glass можна отримати нову реальність, яка доповнюється графікою, звуками, ілюзіями торкання і навіть запаху.
Jaguar Land Rover анонсував використання технології накладання графіки на будь-яке скло, яке буде надавати не тільки навігаційну інформацію, але й дані про пішоходів або інші автомобілі, яких водій може не зауважити. Подібна технологія також буде демонструватися в магазинах, допомагаючи покупцям приміряти одяг віртуально.
Мотоциклетний шолом, створений Fusar Technologies, має систему дисплея, який носиться на голові, має функцію запису відео і голосового керування.
Можна придбати і маску для підводного плавання, яка має вбудований дисплей з вказівником часу занурення, глибини, температури води.
Не так давно вчені отримали спосіб використання сили думки людини для перетворення в сигнали керування. Команда розробників Берлінського технологічного інституту розробила техніку, яка дозволяє пілоту точно керувати літаком на стимуляторі без використання штурвалу.
Вдосконалюються нейропротези, які допомагають інвалідам рухатись. Вчені штату Огайо допомогли паралізованому хворому рухати рукою, використовуючи його думки. Вчені імплементівали комп’ютерний чіп в мозок людини і потім використали нейронний міст для перенаправлення сигналів мозку до рукава, який передає електричні сигнали до руки людини.
Розширюються можливості трекерів активності – наручні браслети з процесором. За допомогою цих пристроїв отримують велику кількість інформації про те, як люди рухаються протягом дня. Не потрібно на цю статистику витрачати масу паперу – тепер можна швидко і точно проаналізувати дані від датчиків про те, як люди рухаються, сплять, лежать.
Все частіше з’являються дані про наближення розробників до використання енергії термоядерного синтезу. Про це повідомили в Lockheed Martin, де вчені створюють реактор, який має дуже малі розміри (може поміститися на вантажівці), але потужність його вражаюча – 100 мегават електроенергії. За твердженнями вчених через рік вони створять робочий прототип, а через 10 років діючий реактор.